Skoči na vsebino

Miroslav Košuta : Mornar na kozi

Podrobnosti knjige

Biografije in spomini

Mornar na kozi Miroslav Košuta

Pesnik in pisatelj Miroslav Košuta se je rodil v vasi Križ v bližini Trsta leta 1936. Čas fašizma ga je zaznamoval s tujim imenom in priimkom, z ljubeznijo do materinščine in z odporom do črnih srajc. S knjigo Mornar na kozi se je vrnil v čas zgodnjega otroštva in mladosti, slikovito je oživil pomembne družinske in vaške dogodke, portretiral ljudi, ki so ga obkrožali, in takratni način življenja. Čeprav ga je kakor topel šal ovijal občutek prijetnega življenja v družini in so številni prizori povezani s hudomušnimi otroškimi dogodivščinami, je veliko spominov grenkih. V otroško dušo so se globoko zarezale grozote druge svetovne vojne, pomanjkanje, letalski napadi, soočenja s smrtjo. Iz utesnjenosti sveta je že kot otrok bežal v svet izmišljije, ki so mu ga pričarale mamine in nonine pripovedi, kmalu pa je začel pisati tudi sam. Zadnja epizoda v knjigi, vpis na svetovno primerjalno književnost, je hkrati tudi začetek poklicne poti in odraslosti.


Lastnost Vrednost
Založba Mladinska knjiga
Zbirka e-Spomini in izpovedi
Leto izdaje 2016
Strani 264
Jezik slovenski
Tip datoteke epub
ISBN 9789610141938

Izvodov na voljo:


  • Prost
  • Prost
  • Prost
  • Zaseden

    Še 3 dni 35 min in 6 sekund

Pokukaj v knjigo

Miroslav Košuta: Mornar na kozi
Miroslav Košuta: Mornar na kozi
12,99 €
Pokukaj v knjigo ...

Dolg opis

Pesnik in pisatelj Miroslav Košuta se je rodil v vasi Križ v bližini Trsta leta 1936. Čas fašizma ga je zaznamoval s tujim imenom in priimkom, z ljubeznijo do materinščine in z odporom do črnih srajc.

S knjigo Mornar na kozi se je vrnil v čas zgodnjega otroštva in mladosti, slikovito je oživil pomembne družinske in vaške dogodke, portretiral ljudi, ki so ga obkrožali, in takratni način življenja. Čeprav ga je kakor topel šal ovijal občutek prijetnega življenja v družini in so številni prizori povezani s hudomušnimi otroškimi dogodivščinami, je veliko spominov grenkih. V otroško dušo so se globoko zarezale grozote druge svetovne vojne, pomanjkanje, letalski napadi, soočenja s smrtjo. Iz utesnjenosti sveta je že kot otrok bežal v svet izmišljije, ki so mu ga pričarale mamine in nonine pripovedi, kmalu pa je začel pisati tudi sam. Zadnja epizoda v knjigi, vpis na svetovno primerjalno književnost, je hkrati tudi začetek poklicne poti in odraslosti.


Povezane knjige


Borut Pahor: Zmaga je začetek: priročnik za politične & druge začetnike
Borut Pahor: Zmaga je začetek: priročnik za politične & druge začetnike
19,99 €
Borut Pahor
Zmaga je začetek: priročnik za politične & druge začetnike
Prince Harry: Rezerva
Prince Harry: Rezerva
22,99 €
Prince Harry
Rezerva
Nadežda Mandelštam: Spomini
Nadežda Mandelštam: Spomini
22,99 €
Nadežda Mandelštam
Spomini
Urška Perenič: Ivan Tavčar (1851-1923): na valovih življenja
Urška Perenič: Ivan Tavčar (1851-1923): na valovih življenja
16,99 €
Urška Perenič
Ivan Tavčar (1851-1923): na valovih življenja
Gitta Sereny: Pot v temo
Gitta Sereny: Pot v temo
22,99 €
Gitta Sereny
Pot v temo
Ksenija Trs: Potujoči utrinki
Ksenija Trs: Potujoči utrinki
19,99 €
Ksenija Trs
Potujoči utrinki

Druge knjige avtorja


Miroslav Košuta: Spomini Angela Katice
Miroslav Košuta: Spomini Angela Katice
2,99 €
Miroslav Košuta
Spomini Angela Katice
Miroslav Košuta: Na zmajevih krilih
Miroslav Košuta: Na zmajevih krilih
19,99 €
Miroslav Košuta
Na zmajevih krilih

Prijavite se na e-novice

Source